Ankara’nın Çankaya ilçesinde, boşandığı Mehmet E.’nin tabancayla vurduğu Pelin Ceylan 12 gündür süren mücadelesinin sonunda doktorların tüm müdahalelerine rağmen yaşamını yitirdi.

İzmir’de Ahmet Fırat, boşanma aşamasında olduğu Nuran Fırat’ı “sokak kedilerine baktığı” ve “ev işleriyle ilgilenmediği“ bahanesiyle öldürdü.

İzmir’in Bayraklı ilçesinde, C.G. isimli erkek tarafından vurulan Tuba Kul hayatını kaybetti.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde boşandığı eşi L.Y. tarafından silahla yaralanan Esma Nur B., 2 gündür tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde  “uykusunda öldü” denilerek ihbarda bulunulan İclal Şimşek için eve gelen sağlık ve polis ekiplerinin yaptığı incelemede boynunda izler bulunması üzerine gözaltına alınan aile üyeleri, İclal’in uyurken babası Kadri K. tarafından öldürüldüğünü itiraf etti. Kızı İclal Şimşek’i öldüren Kadri Koyun tutuklandı. Kadri Koyun’un ifadesinde, “kızının çevreden duyduğu kadarı ile içkili mekanlarda çalıştığını, sürekli evden kaçarak aylarca eve gelmediğini, o akşam da il dışına gideceğini söylemesi üzerine tartıştıklarını ve öldürdüğünü” söylediği bildirildi.

Sancaktepe’de Bedirhan Uysal, Ülkü Deniz Ersöz ‘ü evinin önünden kaçırmaya çalışırken silahla boynundan ağır yaraladı.

İzmir’de eşi Nuran F.’yi öldüren A.F., mahkemece tutuklandı.

Konya’da iki kızını öldüren Yusuf El Ahmed tutuklandı.

Giresun’da Sıla Şentürk’ü öldüren eski nişanlısı Hüseyin Can Gökçek, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul Adliyesi’nde hakim olan B.A. eski kız arkadaşına ısrarlı takipte bulunarak taciz etti.

Diyarbakır’da, 15 yaşındaki üvey kız kardeşini taciz edip, 14 yaşındaki üvey erkek kardeşine cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen 24 yaşındaki Emin Ö., annenin şikayetiyle gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

Türkiye’de son 20 yılda, 15 yaşın altında 23 bin 735 çocuğun doğum yaptığı belirlendi.

Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’ndaki cinsel istismar hakkında “Böyle bir şey olmadığı halde ve özellikle de olmadığını bildikleri halde, dindar insanlara bu iftirayı atanlar da alçaktır, ahlaksızdır” dedi.

Anayasa Mahkemesi, bir vakfın yaptığı hizmetlerden kadın mirasçıların yararlanamadığına ilişkin başvuruda, ayrımcılık yasağının ihlal edildiğine hükmetti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Zeki Sayar, kadınların yalnız başına 90 kilometreden fazla seyahat etmesinin, “caiz” olmadığını savundu.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bizden olan birisi LGBT’yi savunabilir mi? Bizim inancımız, kültürümüz buna ne diyor? Bunu savunan, nasıl benim Müslüman, dindar Kürt kardeşimin, bölge insanının temsilcisi olabilir.” dedi. 

Niğde’de bir esnaf tarafından asılan şemsiyeler, Yeni Akit gazetesinin yaptığı haber nedeniyle LGBT propagandası gerekçesiyle kaldırıldı.

Bir cevap yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.