İstanbul Bakırköy’de Nurtaç Canan, boşanmak istediği için kendisini beş kurşunla vuran Ragıp Canan’dan sekiz celsedir boşanamıyor ve mahkeme kadını, hükümlü olduğu sürece Ragıp Canan’a vasi olarak atadı.

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde 1 Mayıs çağrısı yapan Kadın Savunma Ağı’ndan kadınlar gözaltına alındı.

Akdeniz Üniversitesinde okuyan 12 öğrencinin Kredi ve Yurtlar Kurumu bursu Feminist Gece Yürüyüşüne katıldıkları ve basın açıklaması yaptıkları gerekçesiyle kesildi.

İstanbul Başakşehir’de Şemsettin T., evli olduğu Sema T.’yi öldürdü.

Denizli Çivril’de Alpaslan Z., kendisinden ayrılmak isteyen Nejla A.’yı ağır yaraladı.

İstanbul Beylikdüzü’nde metrobüste bir erkek yolcu, tartıştığı kadını “Benim senin gibi eşim olsa kafasını koparırım” diyerek tehdit etti.

Konya’da Noor Muhammed Subhanool, Irodakhon Djuraboeva’yı öldürdü.

İstanbul Fatih’te Yalçın Narman, evli olduğu Fatma Narman’ın intihar ettiği ihbarını yaptı, daha sonra kadının öldürüldüğü ortaya çıkınca tutuklandı.

Kayseri Melikgazi’de Erkan T. kadınlara falaka ile şiddet uyguladı, görüntülerini kaydetti ve bunları para karşılığında kadınların rızasıyla yaptığını iddia etti.

Tekirdağ’da Erdinç Ospar, boşandığı Ülkü Durmaz’ı öldürdü.

İstanbul Sözleşmesinden çıkma kararının iptali istemiyle Danıştay’da görülen davada salona sığmadığı için dışarda bekletilen kadınlara polis müdahale etti, avukatların tepki göstermesiyle kadınlar salona alındı.

TÜİK verilerine göre 2020’den 2021’e iş gücüne katılan kız çocuklarının oranı yüzde 8,6’dan yüzde 9,5’a yükseldi, okullaşma oranları düştü.

İçişleri bakanı Süleyman Soylu, Uşak valisi Funda Kocabıyık’tan eşinin Gezi kararlarını eleştirdiği tweetleri nedeniyle önce istifasını istedi, sonra görevden aldı.

Batman’da Lütfi Miliğ, boşandığı H.Ç.’yi ağır yaraladı ve kaçtı, bir süre sonra çevredekiler tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.