Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konuşmasında İYİ Parti Başkanı Meral Akşener’e “Bay Meral” ve “gelin hanım” diye hitap ederek Rize’de uğradığı provokasyon hakkında “Memleketim Rize’de görüldüğü gibi gayet güzel bir ders veriliyor. Bu daha bir, daha neler olacak neler. Daha dur bakalım, bunlar iyi günler,” dedi. Aynı konuşmada CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da “Bayan Kemal” diye seslendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ülkede “halihazırda faili meçhul kadın cinayeti yok” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, pandemi dönemindeki kadına yönelik artışın tolere edilebilir oranda olduğunu söyledi.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Süleyman Arslan, TBMM’de Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu’nda yaptığı konuşmada 15 yaş altı çocukların nikahlarının engellenmesini insan hakkı ihlali, nikahsız birliktelikleri ise sapkın ilişkiler olarak tanımladı.

İzmir’de Mehmet Ali B.’ye 6 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle ceza veren mahkeme yaşı (72) ve sağlık durumunu öne sürerek serbest bıraktı.

Mersin’de Faysal Çatak imam nikahlı karısı Derya Çilsal’ı öldürdüğü gerekçesiyle ceza aldı.

İngiltere’de ırkçılık karşıtı aktivist Sasha Johnson silahla vurularak ağır yaralandı.

Konya’da Bekir Erkol karısı Tuba Erkol’u öldürdü, mahkeme haksız tahrik indirimi uyguladı.

Megadeth müzik grubunun kurucu üyelerinden David Ellefson reşit olmayan bir kız ile ilişki yaşadığı için gruptan çıkarıldı.

Mahkeme oyuncular Sermiyan Midyat ve Sevcan Yaşar’ı kasten yaralama suçundan aynı cezaya çarptırdı.

ABD Teksas’ta dört kadın polis erkek meslektaşları tarafından cinsel taciz ve saldırıya maruz kaldıklarını açıkladı.

İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şube Başkanı Gülseren Yoleri pandemide erkek şiddeti ve devlet mekanizmalarının yetersizliğini değerlendirdi.

İstanbul’da Samet Mutlu kendisinden boşanmak isteyen Sabiha Mutlu’yu silahla ağır yaraladı.

İstanbul’da Güntay Mert kendisinden ayrılan Yudum Mert’i öldürdü.

ABD’de Bianca Voss jinekolog Martin Greenberg hakkında gizlice kendi spermini kullanarak çocuk sahibi olmasını sağladığı gerekçesiyle şikayetçi oldu.

Zonguldak’ta Ufuk Özel eski sevgilisi Çağla Çiçekçi’yi ağır yaraladığı gerekçesiyle hapis cezasına çarptırıldı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.