Ayşe Karaman’ın erkek arkadaşı Uzm. Dr. Özgür Tarhan’ın evinde ölü bulunmasının ardından açılan davada, tasarlayarak öldürme suçundan yargılanan Özgür Tarhan, Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı ölümün anestezik maddeye bağlı olduğunu belirten rapora rağmen, tahliye edildi.

Macaristan Parlamentosu, İstanbul Sözleşmesi’ni, sözleşmenin “ideolojik yaklaşımının” Macar yasalarına aykırı olduğu, toplumsal cinsiyet ifadesini içerdiği ve göçmenlerin Avrupa’ya gelişini hızlandırabileceği gerekçeleriyle imzalamayı reddetti.

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner İstanbul Sözleşmesi için “neye oy verdiğimizi bilmeden el kaldırdık” dedi.

Bianet’in basına yansıyan haberlerden derlediği raporuna göre erkekler Nisan 2020’de en az 17 kadını öldürdü.

İstanbul, Ankara, Eskişehir, Gaziantep ve Dersim belediyelerinin yetkililerinin açıklamalarına göre koronavirüs salgını süresince kadınların şiddet temelli başvuruları, maddi yardım ve psikolojik destek talepleri arttı, hizmetler online olarak devam ediyor.

Observer’da çıkan bir habere göre, koronavirüs salgını süresince ev işleri kadınlar üzerine misliyle yıkılıyor.

Gülistan Doku hâlâ kayıp.

Evrensel’in haberine göre Aydın’da tarım işçisi kadınlar salgın süresince güvencesiz çalışmalarının yanı sıra erkeklere göre daha düşük ücret de alıyor.

Die Zeit’ın haberine göre koronavirüs salgını süresince farklı ülkelerde kadınlar sosyal haklar, sağlığa erişim ve şiddet temelli çeşitli ayrımcılıklara maruz kaldılar.

Sudan’da kadın sünneti yasaklandı; dünyada 30’u aşkın ülkede hâlâ kadın sünneti yapılıyor.

Kütahya’da hakkında uzaklaştırma kararı olmasına rağmen eve giden H.H.D.’nin evden “cephaneliğini” almaya gittiği ortaya çıktı.

İstanbul’da L. O. karısı Z. O.’yu öldürdü.

Çorum’da Ünal Kazancı karısı Hasibe Kazancı’yı döverek sokağa attı, kadın huzurevine yerleştirildi.

Eski karısına şiddet uyguladığı için cezaevine giren ve yeni infaz yasasıyla tahliye edilen Murat Cem Kara dışarıda eski karısını tehdit etmeye devam ediyor.

Antalya’da hakkında uzaklaştırma kararı olan Emre Ş. yasağı delerek R.A.Ç.’nin evine gitti ve bebeğini kaçırarak boğazına silah dayadı.

İstanbul’da 5 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunurken yakalanan kişi tutuklandı.

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde çalışan ve intihar ettiği iddia edilen Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin verilen takipsizlik kararına yapılan itiraz reddedildi. Dosya kapatıldı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.