Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Milletimin tüm fertlerini Rabbimizin yasakladığı her türlü sapkınlığı sergileyenlere ve onları destekleyenlere karşı dikkatli olmaya, tavır almaya davet ediyorum” diyerek yine “anmadan” hedef gösterdi.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş İstanbul Sözleşmesi için “Nasıl usulünü yerine getirerek bu sözleşme imzalanmışsa, aynı şekilde usulü yerine getirilerek bu sözleşmeden çıkılır” dedi.

Deniz Bulutsuz sevgilisi oyuncu Ozan Güven’in kendisini alıkoyduğunu ve darp ettiğini açıkladı. Ozan Güven ise “mağdur benim” dedi.

Gülistan Doku hâlâ kayıp, kendisi için eylem yapan 5 üniversite öğrencisi ise Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarından atıldı.

Umut Y. karısı Gülsüm Y.’yi öldürdü.

Murat Y. kendisinden boşanan Fatma Yılmaz’ı silahla yaraladı.

Avukat Osman Uyaroğlu müvekkili Hasan Cora’nın karısı Ayşegül Cora’yı 6 kurşunla vurması üzerine, mermilerin hepsini boşaltmadığı için öldürme kastı olmadığını dile getirdi.

Antalya’da Bünyamin Bardakçı kendisinden boşanan Asiye Güzel’i öldürdüğü için ömür boyu hapis cezası aldı.

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık “anormali normal gibi gösterip pedofilik hayalleri çağdaşlık diye gencecik zihinlere zerk eden” buyurdu.

Ruhsatsız muayenehanede F.S.’ye kürtaj yaparak ölümüne sebep olan doktorlar Yelda Erbıyık ve Burçhan Aydıner, anesteziyi yapan Pınar Kolukısa ve irtibatı kuran ve embriyo DNA’sı kendisininkiyle eşleşen enişte Serkan Çimen hakkında iddianame tamamlandı.

CHP milletvekili Candan Yüceer’in açıklamasına göre 18 yılda en az 7500 kadın öldürüldü.

İzmir’de 16 yaşındaki kız arkadaşını darp eden H. K. serbest bırakıldı.

Adana’da bir kadın nikah dairesinde polisi arayarak zorla evlendirildiğini söyledi.

Birgün’de 2020 Onur Haftası sebebiyle Türkiye’de homofobik beyanlara yer veren bir liste yayınlandı.

Bianet’in basına yansıyan haberlerden derlediği verilere göre erkekler Haziran 2020’de en az 21 kadını öldürdü.

Namık Kemal Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. M. N. M.’nin aynı bölümden bir kadın akademisyene cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde bir doktorun bir hemşireye cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’ın dördüncü çocuğunu doğurması üzerine sosyal medyada cinsiyetçi ve saldırgan paylaşımlarda bulunan 4 kişi tutuklandı.

ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) şarkıcı Mabel Matiz’in bir şarkısıyla ilgili soru sorulması ve kendisinin hedef gösterilmesi üzerine sorumluların soru hazırlama sürecinden çıkarılacağını ve “inceleme başlatıldığı”nı bildirdi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.