Kredi ve Yurtlar Kurumu Maslak Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler, üç arkadaşlarının yolun karanlık ve tenha olması nedeniyle cinsel tacize uğradığını belirterek, 5 Haziran 1998 Saat 01.00’de mumlu protestoda bulundular. Daha önce de birçok arkadaşlarının aynı şekilde tacize uğradığını belirten öğrenciler, tüm başvurularına rağmen sorunlarına çözüm bulunmadığını söylediler. Kız öğrenciler, “Tacize hayır”, “Korku ile yaşamak istemiyoruz”, “Güvenlik istiyoruz”, “Biz Türkiye’nin geleceğiyiz” diye slogan attılar.

Eylemlerini alkışlarla sürdüren öğrenciler, yaptıkları açıklamada, “Birçok defa tacizi gündeme getirdik, ancak yurt görevlilerimizin tüm çabalarına rağmen, Emniyetten ve valilikten derdimize çare bulunmadı. Yurda geldiğimiz yolun aydınlatması yok ve çok tenha. Önceki akşam iki arkadaşımız ağır şekilde tacize uğradı. Dün akşam da bir arkadaşımız aynı saldırıya maruz kaldı” dediler.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.