Basın İlan Kurumu’nun medya kuruluşlarına gönderdiği kitaplarda kadınlara yönelik cinsiyetçi ve ayrımcı ifadeler yer aldı.

Konya’da sevgilisini darp eden erkeği engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker’in 12 yıldan 18 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Marie Stopes International’ın verilerine göre kadın ve kız çocuklarının pandemi sırasında cinsel sağlık ve üreme sağlığı hizmetlerine erişimi çok kısıtlandı.

BM Genel Sekreteri Guterres, pandeminin cinsiyet eşitliği ve kadın hakları konularında kaydedilen “kısıtlı ve hassas” ilerlemeyi tersine çevirdiğini söyledi.

Mor Çatı’nın kadınların başvuruları temelinde hazırladığı raporu pandeminin derinleştirdiği sorunları ortaya koydu.

Kocaeli’de 20 yaşındaki zihinsel engelli bir kadın şantaj ve ölümle tehdit edilerek birden fazla kişinin cinsel saldırısına uğradı.

Tekirdağ’da K. K., eski kız arkadaşı Ş. A.’ya, semt pazarında bıçakla saldırdı.

Balıkesir’de Çiğdem D., kocası ve kardeşleri arasındaki kavgayı ayırmaya çalışırken kayınpederi Bahri D. ile oğulları Ali ve Aykut D. tarafından öldürüldü.

Kayseri’de Ayşegül T. kocası Okan T. tarafından boynundan bıçaklanarak ağır yaralandı.

Van Gevaş’ta imam T. A. kitap almak için camiye gelen dokuz yaşındaki İ. B. adlı kız çocuğunu istismar etti. T. A. daha sonra tutuklandı.

Kocaeli Darıca’da A. Y. komşusunun beş yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu.

Şanlıurfa’da şiddet uyguladığı karısını evden kovan Ramazan Ç., iki gün boyunca üç çocuğuna işkence yaptı.

Sivas Akıncılar’da Şenel Bulut, evlilik hazırlığı yaptığı Ebru Aksu ile annesi Şükran Aksu’yu av tüfeğiyle vurarak öldürdü, sonra da intihar etti.

Cinsel tacizden suç kaydı olan ‘Cinci Hoca’ olarak bilinen Burhan D. Esenler’de yakalanarak tutuklandı.

Adana’da, Gökhan A., dört ay önce evlendiği karısı Çiçek A.’yı, pompalı av tüfeğiyle vurarak ağır yaraladı.

Malatya’da A.G., karısı Döndü G.’yi ekmek bıçağıyla bıçakladı, 30 yaşındaki Döndü G. tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

DİSK-AR’ın Gelir Uçurumu Raporu’na göre kadınlar erkeklerden 3’te 1 oranında daha az kazanıyor.

KAGİDER’in TÜİK verilerine dayanarak hazırladığı rapora göre fiili kadın işsizlik oranı yüzde 32.

Gaziantep’te Mehmet Kaplan’ın 4. kattaki evinden şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen’in avukatı “Ön otopsi raporunda çıkan izler, saatlerce kemerle dövüldüğünü gösteriyor” dedi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.