“İşyerinde Kadınlar” raporuna göre, her dört kadından biri, COVID-19’un etkisiyle daha az stresli ve daha az maaşlı bir işe geçmeyi ya da işten ayrılmayı düşünüyor.

Konya’da sevgilisini darp eden kişiyi engellemek isterken ölüme yol açan Kadir Şeker, kasten öldürme suçuna hükmedilerek 12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Kendisinden boşanmak isteyen Ö. K.’yi darp ettikten sonra gözaltına alınan ve ardından serbest bırakılan Ü. K., kadını ve ailesini tehdit etti.

Mahir İ., kendisinden ayrılmak isteyen karısıyla barışmak için arabuluculuk yapması teklifini kabul etmeyen kayınvalidesini öldürdü.

Isparta’da Gamze Esgicioglu, Hasan Bölüm tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Elif Özde Uzun’u bıçaklayarak öldüren Erhan Taslı’ya “haksız tahrik” indirimiyle 18 yıl hapis cezası verildi.

Kaybolduktan üç gün sonra boğularak öldürülmüş olarak bulunan Gül Gülsüm’ün şiddet gördüğü gerekçesiyle hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı Fikret Çakmak tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Esenyurt’ta bir erkek karısını bıçaklayarak öldürdü.

Karısının telefonunu alarak onun Instagram hesabından bikinili kadın fotoğrafı ile kadınları aşağılayıcı paylaşımlar yapan erkeğe “bilişim sistemine veri yerleştirme” suçundan verilen ceza iyi hal indirimiyle ertelendi.

Kemal Anıl Şenol kız arkadaşını kalbinden vurarak öldürdükten sonra intihar etti.

10 Ekim tarihinden bu yana kayıp olarak aranan H. T.’nin erkek arkadaşı S. A. kadını öldürdüğünü ve plaja gömdüğünü itiraf etti.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Özdemir İnce, Bahçeli’yi eleştirdiği yazısında “Kızlık (bekâret) zarı dikilir ama bozulan anayasal düzen tamir edilemez!” dedi.

Antalya’da yaşayan trans kadın evinde ölü bulundu.

Ali Özahi’den boşanmak istediğini söylediği gece balkondan düşerek yaşamını kaybeden Sezay Koçak’ın ailesi kadının öldürüldüğünü düşünüyor.

Doğum sonrası psikolojik sorunlar yaşadığı gerekçesiyle karısını öldüren ABD’de görevli Binbaşı Hüseyin Kurtdere’nin iadesi istendi.

Dünya Kız Çocukları Günü’nde sonuçları açıklanan araştırmaya göre kız çocuklarının yüzde 58’i online hakarete ya da tacize uğruyor.

İpek Er’e cinsel saldırıda bulunarak intihara sürükleyen Musa Orhan’ın yargılanmasında Orhan’ın tutuklanma talebi ile dernekler, HDP ve bölge barolarının müdahil olma talepleri reddedildi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.