Merhaba femihat hanımcım. Aktif kadın mücadelesi verdiğim için efendilerin gözüne çok battım. Ailemde beni okuldan aldı. Şimdi evimde hapis hayatı yaşıyorum. Ben çok küçükken tecavüze uğradım. O adamla evlerimiz çok yakın. Çocuklarını görüyorum sürekli. Bu bana acılarımı tazeletiyor. Bundan daha acısı var. Yeni farkettim kendi bedenime çok yabancıyım. Bacaklarımı rahatlıkla açamıyorum kendime çıplakken bakamıyorum. Kendimi çok çirkin hissediyorum. Psikolojim çöktü artık dayanamıyorum. Artık kendimi iyi hissetmek mutlu olmak istiyorum.

Rumuz: Mor Hunili Kadın

Merhaba Mor Hunili Kadın,
Tüm bunlarla tek başına mücadele etmeye çalışmak çok zor olmalı. Bana güvenip yaşadıklarını yazdığın için çok teşekkür ederim. İyi ki yazdın. Kimi zaman bize inanılmayacağını, yargılanabileceğimizi düşündüğümüz için, kimi zaman utandığımız ya da suçlu hissettiğimiz için tecavüze uğradığımızı birileriyle paylaşmamız çok zor olabiliyor. Oysa ki şiddetin sorumlusu biz olmadığımız gibi bundan dolayı utanması ya da suçlu hissetmesi gereken de biz değiliz. Şiddete maruz kalmak bahsettiğin fiziksel ve psikolojik zararları görmene neden olur. Bunu paylaşmak, yaşadıklarınla ilgili destek almaya açık olmak ve şiddetten kurtulmak için önemli bir adım.  Dilersen Mor Çatı’yla iletişime geçerek onlardan destek isteyebilirsin.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.