Yrd. Doçent Hasan Atilla Güngör, öğrencisi Alara Karademir’i odasındaki banyoda kilitli bıraktıktan yarım saat sonra görevlilere haber verdi. Alara Karademir beş gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybetti.  Alara’nın intihar etmediğine öldürüldüğüne ilişkin iddialara rağmen Hasan Atilla Güngör emniyetteki ifadesinden sonra serbest bırakıldı.

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, eşini öldürmeye teşebbüs eden kocaya verilen 20 yıl hapis cezası kararını sanığa haksız tahrik ve iyi hal indirimlerinin uygulanmaması sebebiyle bozdu.

TBMM’nin Meclis Sohbetleri etkinliği kapsamında düzenlenen Çanakkale anmasındaki tiyatro etkinliğinde kadın tiyatrocular sahneye çıkarılmadı.

Kaos GL Derneği 2017’de Türkiye’de Gerçekleşen ‘Homofobi ve Transfobi Temelli Nefret Suçları Raporu’nu açıkladı.

Sınır Tanımayan Doktorlar, Midilli’deki Moria mülteci kampında kadınların tecavüze uğramaktan korktukları için gece tuvalete gitmediklerini belirtti.

Diyarbakır’da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni E. Y. cinsel istismardan tutuklandı. Öğrencilerin ifadeleriyle öğretmenin öğrencileri aylardır taciz ettiği ortaya çıktı.

Kocaeli Kaymakamı Alper Balcı, Kocaeli Anadolu Lisesi’nde yaptığı konuşmada, çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle cezaevinde olanlar için kendisinin idam taraftarı olduğunu ve kendilerine cezaevinde “gereğinin yapıldığı” için sevindiğini söyledi.

Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça İslam ansiklopedisi yayınladı, nefret içeren başka maddelerin yanı sıra kitapta “erkeğin isteğini yerine getirmeyen kadın Allah’a isyan etmiş sayılır” cümlesi yer aldı.

Mersin’de bir trans kadın iki erkek tarafından şiddete uğradı, polisin görevini ihmal ettiği belirtildi.

Mardin’de mahalle bekçiliği yapan Şerif T. ve bir grup silahlı adam, Berfin isimli bir genç kadını kaçırdı, kadın aranıyor.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.