Sınavla öğrenci alınan meslek liselerinde kimya teknolojisi, büro yönetimi, sanat ve tasarım, grafik ve fotoğraf, halkla ilişkiler ve organizasyon hizmetleri gibi alanlar yalnızca kız öğrencilere açık hale getirildi. Elektrik-elektronik teknolojisi, makine teknolojisi, inşaat teknolojisi gibi bölümlerde, eskiden olduğu gibi karma eğitim yapılacak. MEB böylece meslekleri, cinsiyet temelinde fiilen ayırmış oldu.

24 Haziran’da yapılacak seçime girecek 7 partinin adayları belli oldu, toplam adayların yüzde 22’sini kadın adaylar oluşturdu, kadın adayların yüzde 5’i seçilecek yerlerden aday gösterildi.

Sendikalı oldukları için çoğunluğu kadın 120 Flormar işçisi işten atılmıştı. Flormar yönetimi fabrika önünde direnişteki işçiler ile çalışan işçilerin irtibatını kesmek amacıyla fabrika girişine branda ve dikenli tel çektirdi.

Ayvalık’ta Tekin M. annesi Aytekin M.’yi telefon kablosuyla öldürdü.

Mudanya’da Hamza Sakin babası, karısı ve iki çocuğunu öldürdü.

İzmir’de 72 yaşındaki Mehmet Ali B. 6 yaşındaki torununa cinsel istismarda bulundu.

Diyanet’ten istifa eden İhsan Şenocak bu sefer de “İslam’ın kızı” diye seslenerek kadınlara evde oturup erkek çocuk büyütmelerini buyurdu.

İstanbul’da GBT kontrolü yapan polisler gazeteci İrem Afşin’i “kıyafetiniz sakıncalı”, “o kumaş yasak” gibi sözler sarf ederek taciz etti.

Avusturalya’da başpiskopos Philip Wilson görev yaptığı kilisede çocukların cinsel istismar edildiğini saklamaktan suçlu bulundu.

İstanbul’da taksici Ş.G. bir kadını bacaklarından sürükleyerek taksiden attı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.