Diyarbakır Bismil’de Aslan Karakaş, evlilik dayatmasını kabul etmeyen 15 yaşındaki akrabası E.K.’yi silahla öldürülmeye çalıştı. E.K. yoğun bakım ünitesinde ve hayati tehlikesi sürüyor, zanlı Karakaş ise hâlâ yakalanmadı.

Sivas’ta Rahmi Parlak, evli olduğu Mevlüde Parlak’ı “yemek yapma” tartışması nedeniyle bıçaklayarak öldürdü. Rahmi Parlak gözaltına alındı.

Mersin Erdemli’de N.P.’nin müstehcen görüntülerini gizlice çekerek şantaj yapan ve bu görüntüleri yayınlayan H.G.’nin sanık olduğu davanın ikinci duruşması görüldü.

Mardin Kızıltepe’de altı yaşındaki çocuğunu cinsel istismara, eşini cinsel şiddete maruz bırakan, iki çocuğuna ise şiddet uygulayan Rıdvan O. tutuklandı.

İstanbul Esenler’de Mahmutbey Yolu üzerindeki yeşillik alanda boğazından bıçaklanan 38 yaşındaki Yıldız Gül, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Fail ya da failler ise olay yerinden kaçtı.

Avrupa Kadın Lobisi’nin raporuna göre geçtiğimiz 10 yılda, 10 kadından biri en az bir kere en az bir cinsel şiddet türüne maruz bırakıldı.

Mersin’de Hasan Gurup, genç bir kadına cinsel istismarda bulundu; ardından kadına şantaj yapıp, ölümle tehdit etti. Savcılık, hakkındaki delillere rağmen Gurup hakkında takipsizlik kararı verdi.

İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Cüneyt Yılmaz, 14 yaşındaki kızı Zeynep Yılmaz’ı boğarak öldürdü. Yılmaz, daha sonra tabancayla intihar etti.

Zonguldak Ereğli’de, geçtiğimiz yıl bir kadının boğazını sıkıp dokuz yerinden bıçaklayarak yaralayan Ufuk Özel hakim karşısına çıktı.

Kars Kağızman’da ailesi ve zorla nişanlandırıldığı erkeğin şiddetine maruz bırakılan 18 yaşındaki Hanife Demir, şüpheli şekilde yaşamını yitirdi.

Bir cevap yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.