Ankara’da bir eylemde gözaltında alınan bir kadın polis tarafından cinsel saldırıya uğradı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu cinsel saldırıya uğrayan kadın için “Babası FETÖ’den ihraç, kardeşi DHKP-C’li proje kadın” tanımlamasını yaptı.

Akit gazetesinde çıkan habere göre Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 2016’da hazırladığı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Tutum Belgesi’ni revize ederek yürürlükten kaldıracak.  Web sayfasından kaldırılan belge ile ilgili YÖK Başkanı Saraç’ın Akit’te ve diğer AKP medyasında yayınlanan açıklamalarına dair bir yalanlama yayınlanmadı.

Kayseri’de Y. D., 14 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismardan 19 yıl 2 ay ceza aldı, savunmasında “suç olduğunu bilmiyordum” dedi.

Şule Çet cinayetinin ardından İstanbul’da iş yerinin üçüncü katından “düşerek” ölen Aysun Yıldırım’ın ölümüyle ilgili etkin soruşturma yapılmadı; ifadeler çelişkili, kamera kaydı yok ve parmak izi bulunamadı.

Türkmenistan’da bir haber sitesinde yer alan bir habere göre trafiğin yoğun olduğu caddelerde polisler kadın sürücülerin olduğu arabaları durdurarak arama yapıyor.

Tenisçi Martina Navratilova trans kadınların yarışlarda yer alması hile yapmaktır dedi.

Hükümetin 2019 Yatırım Programı’nda imam hatiplere yatırılan bütçe fen liselerinden 15 kat fazla.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, gazeteci Oral Çalışlar’ın sorusu üzerine “kadından imam olmaz” dedi.

Konya’da bir yatılı Kuran kursunda 16-18 yaşlarında 5 öğrencinin 11-12 yaşlarındaki 5 öğrenciye cinsel istismarda bulunmak suçundan yargılandıkları davada sanıklardan Ö. Ş. ve E. A.’nın cezaları ertelendi, diğer 3 sanık ise beraat etti.

İstanbul’da Yavuz P. 20 yıl önce boşandığı ve 3 yıldır birlikte yaşadığı Ebru C.’nin evini kundakladı.

Cinsel yöneliminden ötürü 2013’te polislikten ihraç edilen bir erkek, İdare Mahkemesi’ne başvurarak ihracı kaldırmış ve 3 senedir polislik yaparken Danıştay devlet memuruna yakışmayan “yüz kızartıcı suç işlediği” gerekçesiyle yerel mahkemenin kararını bozdu.

Sakarya’da üvey baba Emre Salpat 2 yaşındaki Esma Asel Kolat’ı öldüresiye dövdü, çocuk 84 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybetti.

Antalya’da Fevzi S. müziğin sesini kısmasını istediği oğlu Orhan S.’yi pompalı tüfekle öldürdü.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.