İzmir Valiliği bu sene yedincisi düzenlenen Onur Haftası etkinliklerini yasakladı. Genç LGBTİ+ derneğinin başvurusuyla mahkeme yasağa yürütmeyi durdurma verdi ancak Onur Yürüyüşü ve haftanın iki etkinliği hâlâ yasaklı.

İstanbul’daki Onur Yürüyüşü için Vali yardımcısı ile görüşen komite eyleme katılanların “toplumsal tereddütlü  grup” olduğu gerekçesiyle sadece Taksim değil tüm İstanbul’da yürüyüşe sıcak bakmadıklarını ifade etti.

Lübnan’da kaçırılan ve Türkiye’ye teslim edilen Ayten Öztürk 6 ay boyunca illegal bir yerde tutularak yoğun işkenceye maruz kaldığını açıkladı.

Antep’te trans kadınlar bir parkta saldırıya uğradı ve polis tarafından gözaltına alındı.

Ardahan’da N.Ç.’ye karısı G. Ç.’yi darp etmekten dolayı çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘Evlilik Okulu/ Evlilikte Kişilerarası İlişkiler ve İletişim Becerileri’ ile ‘Kuran’da Evlilik Psikolojisi’ kitaplarını okuma ve özetlerini Denetimli Serbestlik Müdürlüğü görevlilerine anlatması cezası verildi.

Marvel serisinin hit filmi Avengers: Endgame’in bir “anonim fan” yeni versiyonunu düzenledi ve düzenlemesini filmin feminizm, eşcinsellik ve başka “saçmalıklar”dan arındırılmış versiyonu olarak piyasaya sürdü.

Urfa’da Dilan İzol, AKP eski Milletvekili Zülfikar İzol’un kardeşleri Cihan İzol, Medeni İzol, Cemal İzol, Bülent İzol ve Ferman İzol tarafından  annesi, babası, amcasının eşi ve amcasının oğlu’nun evlerini basarak silahla katletmesinin görüntülerini kaydetti, katiller kaçarken arabayla çarparak iki kişiyi daha öldürdüler.

İzmir’de cezaevinden izinli çıkan G.S. boşandığı Habibe Çevik ve kızkardeşi Fatma Akdağ’ı öldürdü.

Aksaray’da bir otobüste ailenin erkekleri Kadriye Çavuş’u otobüsten darp ederek indirdi ve kaçırdı, polis operasyonuyla Kadriye kurtarıldı.

Ankara’da daha önce de cinsel saldırı dosyasında sanığa tahliye veren savcı, başka bir kadının tecavüz şikayetine takipsizlik verdi.

İngiltere’de Muhafazakar Parti lideri ve May’den sonra olası başbakanı Boris Johnson çarşaflı kadınları posta kutusuna benzetti.

Netflix’in ilk Arapça dizisi Jinn’in öpüşme sahneleri sebebiyle yasaklanması gündemde.

İndianapolis’te Katolik bir okulun eşcinsel bir öğretmeni işten çıkarmadığı için başpsikopos tarafından artık Katolik olarak kabul edilmeyeceği açıklandı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.