Çizen: Nicholas Gannon

Merhaba, sevgili femihat,

Sana yazıp yazmamak konusunda biraz çekincelerim vardı açıkçası. Sorunum çok mu basit kaçar diye düşünmedim değil. Ama sonrasında sorunlar arasında da hiyerarşi kurulmaz dedim ve yazmaya karar verdim 🙂 Benim 3 aylık bir ilişkim var. Bu ilişkide cinselliğimizi yaşıyoruz, ilk adımı ben atarak birlikte olmak istediğimi söyledim. Neyse her şey güzel gidiyordu ama sonrasında erkek arkadaşım askere gitti ve bir aydır ilişkimiz uzaktan devam ediyor. Cinsellik benim için bir tabu değil ama geçenlerde erkek arkadaşım konuyu sanal sekse getirince ben biraz durdum. Niyeyse konuşmak istemedim. Yani yan yana olunca bir sorun yok cinselliğimi yaşamakta ama sanal seks yapmamızı isteyince biraz çekindim galiba. Ve niye böyle yaptığımı anlamadım. Halbuki bende onunla sevişmeyi özlemiştim. Şimdi sevgili femihat, cinsellik benim için bir tabu değil diyorum ama böyle davranıyorum. Kendimle çelişiyorum galiba, ne yapayım ben şimdi? Sevgiler,

Rumuz: Cadı kahkahası

 

Sevgili Cadı kahkahası,

İyi ki bana yazdın aşkolsun, sorunun sorundur, ayrıca cinselliğin basit olduğunu söyleyenlere bence kulak asma canım, onlar ki ya kendilerini bir şey sanıyorlardır ya hiçbir şey bilmiyorlardır, ulu nenem bizi böyle desteksiz atıp tutanlardan uzak tutsun.

Öncelikle cinsellik konusunda ilk adımı atan ben oldum demişsin ve sen bir harikasın. Bu yola böyle kendine güvenerek başlamak o kadar önemli ki. Ama tabii ki cinsellik ve bedenini tanımak upuzun bir yolculuk ve şanssızlıklar, kötü deneyimler ile harika sürprizler ve aniden karşılaşacağın olağandışı güzellikler yolun bir parçası. Yolculuğu en rahat yapmanı sağlayan şey ise hem kendini hem de yolunu özgürce keşfetmen ve tanıman. Kimse bütün yolculuk şekillerini sevemez, herkesin sevdiği yol deneyimi farklı olacaktır elbette, bazılarımız sessiz sakin ve uzun yolculukları sever bazılarımız sesi sonuna kadar açmayı. Bazılarımız yol hiç bitmesin ister, bazılarımız bir an önce hedefe varmak. Bazılarımız yol arkadaşı olarak hemcinsini seçer, bazılarımız karşı cinsi, bazılarımız bir dolmuş dolusu kalabalığı, bazılarımız ise tek başına yola çıkmayı. Ve tabii bazılarımız için de sanal yolculuk cazip bir seçenek olabilir 🙂 Peki sen bunların hangisisin? İşte bu soruya ancak sen yanıt verebilirsin! Belki bazılarını deneyimleyip sana uygun olduğuna veya olmadığına karar vereceksin, bazılarının ise sana kendini iyi hissettirmeyeceğini bilecek ve denemeye bile gerek görmeyeceksin. Önemli olan, bu yolculuğun kaptanı da yolcusu da sensin. Sırf yolculuğu seviyorsun diye her türlüsünü sevmek zorunda değilsin, başkalarının isteklerinin rotanı saptırmasına, seni istemediğin duraklarda oyalamasına, yolcuğunu kabus haline getirmesine izin verme. Değişik bir yol deneyimi fikri sana iyi geliyorsa, heyecanlandırıyorsa tabii ki dene, ama heyecanlandırmıyorsa elde ettiğin sıkıcı, uzun bitmek bilmeyen bir yol olacak, sen de bir daha evinden çıkarken birkaç kez düşünecek, tereddüt edeceksin 🙂

Hepimizin her seferinde yola eteklerimiz zil çalarak çıkmamız için yolu bol bol deneyimlemeli ve tanımalı, bilmediğimiz patikaların bize yapabileceği güzel sürprizlerin ihtimalini unutmadan ama ürkütücü yollara da zorla girmeye çalışmadan, korkmadan yolumuzu kendimiz çizmeli ve tecrübe ve maceracılığı kendimizce göz kararı birbirine katıştırarak yolun her saniyesini rengarenk ve sımsıcak yaşayabilmeliyiz.

Zaten en önemli adımlardan birini atmış olduğun bu yolculukta bundan sonraki yolun tertemiz ve güneşli olsun sevgili Cadı kahkahası, böyle çakıl taşlarını beraber temizleriz sen hiç merak etme.

 

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.