Erkeklerin mırıldanması ne anlama gelir?
Başbakan erkeklere “mırıldanabilirsiniz” derken ne demek istemiştir?
Hepsi bu videoda didik didik ediliyor!

2 YORUMLAR

 1. Kadınlar -çoğunlukla- yorum yapmayı istemezler. Bu yönde alışkanlıklarımız , katkılarımız yok denecek kadar az oluyor. Kuşkusuz – bir yerde , burada veya şurada fikir beyan etmeyişimizin- önemli, tarihsel nedenleri var.
  3 gün önce , tecavüz suçlamasıyla tutuklanan bir erkeğin, ceza evine alındığı gün intihar ettiğiyle ilgili haberi (hürriyet.net) okurken haberin altındaki, erkek yorumlarının kadına şiddet içerdiğini fark ettim. Hepsi mağdura hesap soruyor, sözlü saldırıda bulunuyor, 11 aydır bahsi geçen erkekle ilişkisi olan kadına ” yok artık, ne tecavüzü” baabında suçlarken, tecavüz ettiği iddia edilen erkeği- ceza evinde intihar ettiği için- ilk elden aklıyorlardı.( Halbu ki tecavüz etmediğini
  Kadın büyük günah işlemiş , erkek arkadaşım bana tecavüz etti ve benzer cinsel şiddetine maruz kaldığı şikayetiyle polisi aramıştı. Tecavüzü şikayet etsen suç, Ed(e)mezsen”niye etmedin”
  …Hey gidi erkek egemen sistemin taşıyıcı ve üreticileri yazdıklarını yorum/tahlil sanıyorlar.

 2. Hasbiye ellerine sağlık bu çalışma için.
  Yaş aldıkça cinsiyetler arasındaki farkın açıldığına tanık oluyorum, ayrıca muhafazakarlaştıkça, aynı oranda cahilleşen toplumdan çıkma erkekler tuz biber oluyorlar. Şu an yetişmekte olan genç çocukların 10 -15 yıl sonra nasıl bir birey olacaklarını düşününce afaganlar basıyor. İşimiz zor gerçekten.
  sevgiler

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.