Sosyalist Feminist Kolektif (SFK) İstanbul’da dört, Adana, Ankara ve Eskişehir’de birer kez Takas Pazarı etkinliği gerçekleştirdi.

26 Aralık 2009’da yapılan 1. Takas Pazarı Çağrı Metni şöyleydi:

BENİM OLAN SENİN OLSUN !
PARANIN SÖZÜNÜN GEÇMEDİĞİ PANAYIR

26_aralik_2009_takas“Havalar soğudu. Yazlıklar ve kışlıklar yer değiştirdi. Bu arada yeni ihtiyaçlar ve artık ‘bunu da hiç giymiyorumlar’, ‘bunu da hiç kullanmıyorumlar’ ortaya çıktı. İşte biz de tam bu aşamada paranın sözünün geçmediği ama ihtiyaçlarımızın giderileceği bir dayanışma panayırı yapalım dedik. Bunu da yeni yıldan önce 26 Aralık Cumartesi günü yapalım dedik… Belli mi olur, belki yeni yıl gecesi giyecek yeni bir kıyafet buluruz.

Ne yapıyoruz? Bizim kullanmadığımız ama başkalarının kullanabileceğini düşündüğümüz ikinci el kıyafetlerimizi veya eşyalarımızı 25 Aralık’a kadar temiz, sökükleri dikilmiş ve ütülü (gerekiyorsa) hale getirip Sosyalist Feminist Kolektif’e bırakıyoruz ve 26 Aralık Cumartesi günü beğendiklerimizi alıp gidiyoruz… (Eğer 26’sından önce getiremezsek de dert etmiyoruz, 26’sı Cumartesi gelirken yanımızda getiriyoruz.)

Unutmayın, bir kurşun kalem bile olsa panayıra katılmak için bir şey bırakmalısınız.

Müziğimiz olsun, içkimiz olsun, yeni yeni ama ikinci el cicilerimiz olsun, bi de keyfimiz yerinde olsun…”

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.